Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Google

GOOGLE INTERNET WORLD

 

 

Get Adobe Flash player
INTERNET WORLD - ŚWIAT INTERNETU - www.zbigniewtc.cba.pl/. POLECAM INTERNET WORLD BLOG na www.zbigniewtc2.cba.pl/ ZAPRASZAM !!!

 

Menu serwisu


Inne serwisy

Twoje IP to ...

Odliczanie do...

KONIEC ROKU 2016

01.01.2017 - 00:00 o'clock

key

Time remainingCountdown
expired


Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Licznik odwiedzin

Today 1

Yesterday 1

Week 1

Month 2

All 12680

Currently are one guest and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Strona istnieje od ...

Komunikat

Komunikat


Odwiedz nowa strone INTERNET WORLD BLOGhttp://www.zbigniewtc2.cba.pl

Przeglądarki internetowe

Spis treści

Internet Explorer 6

 Microsoft Internet Explorer 6 (potocznie nazywany IE6) – szóste główne wydanie przeglądarki Internet Explorer dla systemów operacyjnych Microsoft Windows. Została wydana 27 sierpnia 2001, krótko po wydaniu Windows XP.

Jest domyślną przeglądarką w systemach Windows XP i Windows Server 2003, a także jest dostępna dla systemów Windows NT 4.0, Windows 98, Windows 2000 i Windows Me. IE6 SP1 jest ostatnią wersją programu Internet Explorer dla Windows NT 4.0, Windows 98, Windows 98 SE, Windows Me i Windows 2000. Mimo, że szósta wersja przeglądarki została teraz zastąpiona przez nowsze wersje programu Internet Explorer, jest nadal wspierana przez Microsoft w Windows XP SP3.
 
Przeglądarka jest powszechnie krytykowana za brak obsługi nowoczesnych standardów WWW i luki w zabezpieczeniach. W rankingu PC World znajduje się na ósmym miejscu najgorszych produktów techniki.
 

Internet Explorer 7

Internet Explorer 7 (potocznie nazywany IE7) – wersja przeglądarki internetowej Internet Explorer produkcji firmy Microsoft, opublikowana pod koniec 2006 dla Windows Vista, Windows XP SP2 i Windows Server 2003. Jest następcą Internet Explorer 6. Według danych z okresu 28 października – 3 listopada 2008 IE7 używa w Polsce 23,8% internautów. Dane dla świata z października 2008 wskazują na poziom 47,08%.
 
Od tej wersji oficjalna nazwa Internet Explorer została zmieniona z Microsoft Internet Explorer na Windows Internet Explorer.

Historia

15 lutego 2005 szef Microsoftu zapowiedział, że nowa wersja przeglądarki zostanie zaprezentowana na Conference 2005 w San Francisco[3]. Wersja Beta1 została opublikowana 27 lipca 2005 dla beta-testerów, a pierwsza wersja opublikowana dla szerszej grupy, czyli Beta2 31 stycznia 2006. A finalna wersja IE7 została opublikowana 18 października 2006. 5 października 2007, Microsoft usunął konieczność sprawdzania oryginalności systemu, przed ściągnięciem pliku instalacyjnego z Internet Explorerem 7.

Internet Explorer 8

Internet Explorer 8 (potocznie nazywany IE8) – przeglądarka internetowa firmy Microsoft, następca Internet Explorer 7.
 
Jako pierwsza przeglądarka Microsoftu przeszła test ACID2. Przeglądarka jest dostępna obecnie dla użytkowników XP SP2, XP SP3, Server 2003 SP2, Vista, Server 2008, Server 2008 R2 i Windows 7. Premiera finalnej wersji przeglądarki odbyła się 19 marca 2009, a od 27 kwietnia jest dostępna poprzez Windows Update.

Historia

IE8 jest tworzony od sierpnia 2007 roku. W lutym 2008 Microsoft rozesłał prywatne zaproszenia do testowania IE8 beta 1, 5 marca 2008 udostępnił tę wersję publicznie. Wersję beta 2 Microsoft wydał sierpniu 2008 roku. Finalna wersja początkowo miała być udostępniona w listopadzie 2008[7], jednak premiera została przesunięta. 23 maja 2008 przedstawiciele firmy zapowiedzieli, że niektóre strony przygotowane do pracy z IE7, mogą nie działać poprawnie w IE8 dopóki użytkownik nie włączy dla nich trybu zgodności (przy pomocy przycisku obok paska adresu), dlatego zasugerowano webmasterom, aby zmienili kod tak, żeby był dobrze interpretowany przez najnowszą wersję Internet Explorera lub aby na początku strony wkleili kod, dzięki któremu włączy się tryb Emulate IE7 bez ingerencji użytkownika.

<żródło pl.wikipedia.org>

Internet Explorer 9

Internet Explorer 9 (IE9) to kolejna wersja przeglądarki Microsoftu. Dziewiątka jest odważną próbą nawiązania walki z konkurencją, która w ostatnich latach zaczęła intensywnie się rozwijać i pod wieloma aspektami zdążyła poprzednie wersje IE znacznie przegonić. W najnowszej odsłonie Microsoft wprowadził między innymi obsługę standardu HTML5, który oferuje webmasterom bardzo dużo możliwości i staje się coraz popularniejszy, na przykład jako alternatywa dla Flasha firmy Adobe.

Poprzednie wersje IE jednak nie tylko nie obsługiwały najnowszej odsłony HTML, ale nie radziły sobie także z wieloma innymi, od dłuższego czasu używanymi standardami. Dlatego też w wersji IE9 dodano obsługę takich elementów jak SVG 1.1 2nd edition, multimedialne zapytania CSS3, tła i krawędzie CSS3, selektory CSS3, rdzeń i zdarzenia modelu DOM level 3 oraz style DOM level 2. Wprowadzono nowy silnik JavaScript o nazwie Chakra, charakteryzujący się znacznie większą wydajnością. Szybkość działania przeglądarki została też mocno zwiększona dzięki wykorzystaniu akceleracji sprzętowej, z której przeglądarka korzysta w praktycznie wszystkich miejscach gdzie było to możliwe.

Nowa wersja Internet Explorera to także nowy interfejs, znacznie odchudzony i uproszczony. Pasek adresu został zintegrowany z paskiem wyszukiwania, zmniejszona została liczba przycisków. W systemie Windows 7 karty mogą być odczepiane od okna przeglądarki i dokowane do brzegów pulpitu. Ponadto strony internetowe mogą być przypinane do paska zadań. Pojawił się także menedżer pobierania, którego dotychczas w Internet Explorerze bardzo brakowało. Posiada on funkcję ostrzegania przed szkodliwym oprogramowaniem. Z kolei menedżer dodatków pozwala określić, które z nich mogą spowalniać działanie przeglądarki.

Firefox 8.0.1

Firefox to aktualnie najpopularniejsza przeglądarka internetowa w Polsce. Rozwijana od 2002 roku miała na celu zmianę sytuacji, która wtedy panowała na zmonopolizowanym rynku przeglądarek. Najnowsza wersja przeglądarki oparta została o silnik Gecko w wersji 2.0, który niemal w pełni obsługuje najnowsze rekomendacje W3C , również te dopiero opracowywane związane z HTML5 oraz CSS3. Jako pierwsza przeglądarka wspiera nowy format czcionek WOFF, który w przyszłości pojawić się ma w pozostałych przeglądarkach.

Funkcjonalność

Program po instalacji oferuje jedynie najpotrzebniejsze według twórców funkcje, dodatkowe funkcje, odpowiadające użytkownikowi. Firefox, podobnie jak inne popularne przeglądarki, posiada prosty interfejs użytkownika, oferuje możliwość przeglądania stron w kartach oraz blokowania wyskakujących okien. Przeglądarka posiada wbudowane mechanizmy sprawdzania pisowni tekstu wprowadzanego przez użytkownika na stronach internetowych. W przeglądarkę został wbudowany menadżer pobierania plików, umożliwiający wznowienie pobierania pliku w przypadku np. zerwania połączenia internetowego.

Od wersji 3.6 przeglądarka obsługuje minimotywy wizualne, które można zastosować bez resetowania przeglądarki. Od czwartej wersji użytkownik może również wygodnie ukryć górny pasek menu. Firefox integruje się z niektórymi elementami interfejsu Aero, które pojawiły się wraz z premierą Windows 7: Aero Shake, Jumplist oraz wskaźnika postępu pobierania na pasku zadań.

Firefox posiada izolację procesów dla wtyczek do wersji dla systemów Windows i Linux. Dzięki temu wtyczki takie jak Flash, QuickTime czy Silverlight działają poza procesem przeglądarki, co ma znaczenie w przypadku awarii jednej z nich - nadal będzie można wtedy przeglądać inne strony, Firefox nie odmówi pracy, a stronę z uszkodzoną wtyczką będzie można po prostu przeładować i spróbować uruchomić ponownie. Podobnie jeśli nagle z niewiadomych powodów jedna z wtyczek zacznie zużywać całą moc procesora, będzie można zabić jej proces bez szkody dla samego Firefoksa.

Rozszerzenia

Programiści Mozilli postawili na aktywny udział użytkowników w rozwoju. Powstała dzięki temu przytłaczająca ilość różnorakich rozszerzeń oraz tematów wizualnych. Na stronie dodatków użytkownik może znaleźć rozszerzenia pogrupowane na kategorie tematyczne: Alarmy i aktualizacje, Kanały, wiadomości i blogi, Karty, Modyfikacje interfejsu, Narzędzia językowe , Narzędzia twórców witryn, Paski narzędzi , Pobieranie plików, Prywatność i bezpieczeństwo, Społecznościowe i komunikacyjne, Zakładki, Zdjęcia, muzyka i filmy, Różne. Wśród ciekawszych rozszerzeń można znaleźć te związane z obsługą gestów myszy, sprawdzaniem stanu kont pocztowych oraz czytników rss czy akceleratory pobierania plików. Firefox jest często wykorzystywany do tworzenia stron internetowych, dzięki takim rozszerzeniom jak Firebug.

Cykl szybkich wydań

Po wydaniu czwartej wersji Mozilla postanowiła skrócić cykl rozwojowy przeglądarki tak, aby kolejne stabilne wydanie było wydawane co 6 tygodni. Zaletą takiego rozwiązania jest szybsze oddawanie w ręce użytkowników nowych funkcji przeglądarki, które w normalnym cyklu musiałby czekać na kolejne "duże" wydanie. Razem z wprowadzeniem szybkich wydań pojawiły się 4 kanały aktualizacji: stabilny, beta, aurora oraz nightly. W kanale stabilnym pojawiają się kompilacje oficjalnie uznane za dojrzałe, w kanale beta utrzymywane są kompilacje nadchodzącej wersji Firefoksa. Kanał Aurora zarezerwowany został dla niestabilnych kompilacji, aktualizowanych codziennie, które trafią do wszystkich użytkowników maksymalnie za 12 tygodni. Ostatni kanał, nightly to miejsce dla najmniej stabilnych wydań przeglądarki. Jest on przeznaczony głównie dla programistów i webmasterów.

Search

Showbiznes: WP.TV

Najnowsze: